halı saha yapan firmalar | Halı Saha Yapımı - Açık ve Kapalı halı saha maliyeti yapımı yapan firmalar 2017

Açık ve Kapalı halı saha maliyeti yapımı yapan firmalar 2017

Açık ve Kapalı halı saha maliyeti yapımı yapan firmalar 2017

 

Açık ve Kapalı halı saha maliyeti yapımı yapan firmalar 2017

Açık ve kapalı halı saha yapım maliyeti konusunda en uygun fiyatlardan yararlanmak için vakit kaybetmeden bizimle iletişime geçebilir, aklınıza takılan her türlü soruyu çekinmeden bize sorabilirsiniz.

 

Açık ve Kapalı halı saha maliyeti hakkında bilgiler sunan bu yazımızda; halı saha maliyeti, halı saha maliyeti nedir, açık halı saha maliyeti, kapalı halı saha maliyeti, halı saha maliyeti hesaplama, kapalı halı saha maliyeti ne kadardır, halı saha maliyeti kaç para, halı saha kurulumu fiyatları, 2016 ve 2015 halı saha maliyeti konuları hakkında bilgi edineceksiniz.

Halı saha çeşitleri olan açık ve kapalı sahalarda ayrı maliyet fiyatları oluşmaktadır. Çünkü bu sahaların yapım malzemeleri birbirinden farklıdır ve bu durumda fıyat değişiklik gösterecektir. Halı sahada ilk maliyet sahanın büyüklüğüne göre belirlenir. Bunu zeminde kullanılan altyapı malzemesi, demir ve çelik konstrüksiyonun kalitesi, suni çim gibi etkenler de yükseltecektir.

Halı sahanın yapımında ne kadar maliyet çıkacağını belirlemek için kullanılacak malzemeleri aşağı yukarı belirlemek gerekir. Halı saha yapımı için görüştüğünüz diğer firmalar size hazır paketler sunacaktır. Bu paketlerin fiyatları önceden belirlenmiştir. Ancak tercihiniz bu paketlerden biri olursa ileride bir çok sorun çıkabilir. Çünkü her halı saha projesi için ayrı ayrı statik hesaplamalar yapılmalı ve halı sahanızın her aşaması ile bizzat ilgilenmek gerekmektedir. En uygun seçimler yapılarak en uygun maliyet çıkartılmalıdır. Halı saha maliyetini öğrenmek için öncelikle halı saha yapımında kullanılacak tüm malzemeleri öğrenmeniz gerekir. Malzemelerin ardından kaliteleri hakkında bilgi alırsanız, seçimlerinizi çok daha kolay şekilde yaparsınız.

Halı sahalar için belirli bir maliyet çıkarmak çok zordur. Bu maliyet ancak saha sahibinin isteklerini sıralaması ile aşağı yukarı şekilde çıkarılabilir. Sahaya eklenen her malzeme maliyetin biraz daha artış göstermesine neden olacaktır.

Halı sahanın maliyet gerektiren bölümleri hakkında bilgi vermek gerekirse, ilk aşama halı sahanın alt yapısıdır. Maliyetini ilk hesaplayacağımız nokta burası olacaktır. Öncelikle halı sahanızın ölçülerini belirlemelisiniz. Ölçüler değiştikçe kullanılacak suni çim miktarı artacağından dolayı halı saha maliyeti hesaplamasında da artış gözlenmektedir.

Ölçülerin belirlenmesinin ardından ikinci aşamada halı sahada kullanılacak demir ya da çelik konstrüksiyonun kalitesi, kalınlığı belirlenir. Halı sahanızda kullanacağınız malzeme demir ya da çelik olabilir. Bu sizin tercihinize kalmıştır. Her iki seçimde de size farklı fiyatlar sunulmaktadır. Bu aşamada dikkat etmeniz gereken konstrüksiyonun ve taşıyıcıların ne kadar yük taşıyacağını belirlemektir. Buna kış aylarının koşullarını da eklemelisiniz. Böylelikle sağlam ve kaliteli malzemeden bir sahanın maliyetini ortaya çıkartabilirsiniz.

Halı sahanın fiyatını etkileyen diğer bir unsur ise belirlediğiniz alanın zeminidir. Yumuşak zeminler üzerine yapılacak spor tesisi, halı saha maliyetini arttırır. Çünkü yumuşak zeminlerde zamanla çökmeler yaşanabilir. Bu da sahanızda oynamaya elverişsiz bir ortam oluşmasına neden olur. Zemin ne kadar yumuşaksa o kadar sertleştirici malzeme kullanılır bu da maliyeti etkiler.

Tüm bu temel malzemelerin ardından sıra elektrik sistemlerine gelir. Halı sahalarda standart elektrik sistemleri kullanılır ancak tercihe bağlı olarak elektrik panosu da konulabilir ve ekstra özellikler de eklenebilir. Bu durumda yine maliyet artacaktır.

Halı sahanızı kapalı halı saha olarak düşünüyorsanız, dış kaplama için branda, sac, pvc ya da fibroser kullanmalısınız. Seçeceğiniz her malzemenin ayrı fiyatı bulunur ve seçiminiz doğrultusunda maliyete eklenir. Eğer kaplama malzemesi olarak branda tercih ederseniz çok fazla maliyeti olmayacaktır. Ancak PVC, sac ya da fibroser malzeme düşünürseniz bu durumda daha kuvvetli konstrüksiyon seçmeniz gerekeceğinden iki alanda da maliyet artışı yaşarsınız.

Son olarak suni çim seçimini yapmanız gerekir. Suni çimler kalitesine göre fiyat farklılığı göstermektedir. Metrekare fiyatından hesaplanan çim sahaları istediğiniz şekilde seçebilirsiniz. Ancak çok kalitesiz bir suni çim seçimi yapmamanız daha sonrasında size masraf çıkmaması açısından önemlidir. Halı saha yapan firma ile konuşup suni çimin seçimini birlikte yapmanız oldukça yerinde bir karar olacaktır. Çünkü kullanacağınız yere en uygun sentetik çim seçimini firma bilmektedir.

Tüm bunlar halı sahanın maliyetini belirlerken bunlara yapacağınız eklemeler de maliyette etkili olacaktır. Örneğin soyunma odasının kaliteli malzemeden yapılması, duş alınacak yerlerin eklenmesi, kafeterya ya da büfe eklenmesi maliyet üzerinde etkileyici unsurlardır.

image-1 image-2 image-3

E-BÜLTEN ABONELİĞİ

E-Bültene Abone Olup Kampanyalarımızdan Anında Haberdar Olabilirsiniz.