halı saha yapan firmalar | Halı Saha Yapımı - Halı saha yapımı Halı saha maliyeti halı saha yapım işi fiyat

Halı saha yapımı Halı saha maliyeti halı saha yapım işi fiyat

Halı saha yapımı Halı saha maliyeti halı saha yapım işi fiyat

 

Halı saha yapımı Halı saha maliyeti halı saha yapım işi fiyat

Halı Saha sahibi olmaya karar verdiniz.

Peki böyle bir yatırımı gerçekleştirmeden önce neler yapmalı?

 Nelere dikkat etmelisiniz? 

Yer Seçimi, Konum ve Arsa 

Her ticari işletme gibi Açık ve Kapalı Halı saha içinde yeri ve konumu çok önemlidir. Yer Seçiminde dikkat edilecek hususlar sırası ile; 

1-Ulaşım: Halı Saha'nız kolay ulaşılabilir bir konumda olmalı, toplu taşıma araçları ile ulaşım kolay olmalıdır. Küçük yerleşim yerlerinde kimi halı sahalar Servis hizmeti vermektedir. 

Her ne kadar basta kulağa çok aykırı gelse de şehir merkezindeki yüksek arsa maliyetlerinde kurtaracağı gibi müşteri memnuniyetini de arttırıcı bir etkisi olmaktadır. Maç Sonrası yorgun argın toplu taşıma ile ulaşım derdi olmaması, hatta özel aracı olan müşterilerin dahi zaman zaman servisi tercih ettiği görülmektedir. 

2-Müşteri Potansiyeli : Müşteri potansiyeli yüksek bölgeler tercih etmek tesisiniz kârlılığını arttıracaktır. Genç nüfusun yoğun olarak yasadığı veya bölgeler Açık ve Kapalı halı sahanızın getirisi acısından verimli olacaktır. Yurtlar, üniversiteler, okullar potansiyel müşterilerinizin yoğun olacağı bölgelerdir. 

3-Arsa :Ne büyüklükte bir saha yapacağınızdan kaç adet saha yapabileceğinize kadar her şey arsanıza ve arsanızın ölçülerine bağlıdır. 

Arsa size ait olabileceği gibi arsa kiralayarak üzerine halı saha tesisi kurmakta mümkündür. Ancak kiralama esnasında uzun sureli kiralama yapmaya dikkat edin, aksi takdirde daha yatırımınızın tam olarak geri donuşunu almadan sahanızı kapatmak zorunda kalabilirsiniz. Yap işlet devret veya belediyelerden uzun donem kiralama da olasılıklardan bir kaçı. 

İdeal olarak adlandırılabilecek bir halı saha ölçüsü bulunmamakla birlikte yaygın olarak karşımıza 20,00m X 40,00m = 800 m² NET OYUN ALANI (6ya 6 mac yapılabilir) 

25,00m X 40,00m = 1.000 m² NET OYUN ALANI (6ya 6 mac yapılabilir) 

25,00m X 45,00m = 1.125 m² NET OYUN ALANI (7ye 7 mac yapılabilir) 

25,00m X 50,00m = 1.250 m² NET OYUN ALANI (7ye 7 mac yapılabilir) 

28,00m X 48,00m = 1.344 m² NET OYUN ALANI (8e 8 mac yapılabilir) 

30,00m X 50,00m = 1.500 m² NET OYUN ALANI (8e 8 mac yapılabilir) 

32,00m X 52,00m = 1.664 m² NET OYUN ALANI (8e 8 ve daha fazla kisi mac yapılabilir) 

32,00m X 55,00m =1.760 m² NET OYUN ALANI (8e 8 ve daha fazla kisi mac yapılabilir) 

30,00m X 60,00m =1.800 m² NET OYUN ALANI (8e 8 ve daha fazla kisi mac yapılabilir) 

32,00m X 62,00m =1.984 m² NET OYUN ALANI (8e 8 ve daha fazla kisi mac yapılabilir) 

bunlar sadece bilgilendirme amaçlıdır 50*30 halı saha da 7-7 oynanabilinir daha detaylı bilgi için halı saha maliyeti veya halı saha yapan firmalara ' ulaşabilirsiniz 0542 733 58 29 yada 0543 375 37 74  nolu cep telefonlarından bizlerle iletişim kurunuz.ölçülerinde sahalar çıkmaktadır. Bunlar arasında secim yapmak tamamen Halı sahanızı yapacağınız yere bağlı olarak karar verilmesi gereken bir konudur. 

Unutmayın metrekare her şey değildir. 10m genişliğinde 110 metre uzunluğunda bir 1100 metrekare bir arsanız olabilir ama bu arsaya yapacağınız halı sahanın eni çok dar olacaktır ve sahanız orantısız bir şekilde dar ve uzun olacaktır. Diyelim ki 40m genişliğinde ve 90 m uzunluğunda bir arsanız var (veya arsa kiralayabiliyorsunuz), öncelikle bazı olmazsa olmazlarınız var. Mesela soyunma odaları, sosyal tesis ve kafeterya gibi bir alana ihtiyacınız var (bu konuya daha sonra detaylı olarak değineceğiz.) Bu alan için ihtiyaç duyacağınız tahmini olarak 100-150 metrekare büyüklüğü düştükten sonra kalan arsaya nasıl bir halı saha yapacağınıza karar verebilirsiniz. 

Önemli olan ticari bir işletme olan halı sahanızdan en fazla getiriyi elde edebilmektir. Halı sahanızı en verimli ve en dolu kapasite ile çalıştırmak ise bu basarinin anahtarıdır. Söyle düşünelim sahayı kurmayı düşündüğünüz bölgede hiçbir halı saha yok ise ve halı saha kurmak için yeterli potansiyel müşteriniz var. Burada dikkat etmeniz gereken ayni alana en fazla kaç tane saha yapabileceğinizdir. Unutmayın müşteri potansiyelinizin büyük bir çoğunluğu günün ayni saatlerinde maç yapmak isteyecektir. 

Örneğin saat 23:00 da sahanızı kiralamak isteyen 2 müşteri gurubunuz varken saat sabah 09:00 da hiç kimse saha kiralamak istemeyecektir. O nedenle sizin ihtiyacınız olan popüler olan saatlerde size en çok geliri getirecek saha adedine sahip olmaktır. Bir diğer taraftan sahanızı yapacağınız bölgede birden fazla halı saha var ve müşteri potansiyeli yüksek bir bölge, iste burada sahanız konforu tesisinizin konforu, müşterilerinizi size çeken bir unsur olacaktır. 

Genellikle tesis sahiplerinin düştüğü en büyük yanılgı bu yatırımı yaparken müşterileri oraya getiren esas unsuru unutmaktır. Unutmayın müşterileriniz oraya maç yapmaya geliyor, Halı sahanızın çimi kötü ise binalarınızın ve tesisiniz güzelliği onları bir daha getirmek için yeterli olmayacaktır. 

4-Rakip Sahalar (veya is ortaklarınız): Halı sahalar her ne kadar birbirleri ile rekabet etseler de birbirlerinin is hacmini de arttıran işletmelerdir. İlk etapta kulağa anlamsız gelse de ayni şehirdeki birçok işletme sahibi iyi ilişkiler içerisindedir. 

Halı saha olan bir bölgede halı saha açmak basta kulağa rekabet unsuru gibi gelse de bir sure sonra ayni bölgede sahaların toplanmasından ötürü müşteri potansiyelinde de o bölgeye yönelik bir kayma olacaktır. Ulaşım olanakları, ayni anda birden fazla müsait saha bulabilmek gibi etkenler önemli unsurlardır. Nasıl bir halı saha? Açık / Kapalı ?

Gerekli müşteri potansiyeli araştırmanızı yaptınız ve Arsa Sorununu çözdünüz, simdi sırada nasıl bir saha yaptıracağınıza karar vermek var. Öncelikle tesisinizi yapmak istediğiniz bölgenin iklim koşulları bu kararı vermekte son derece etkendir. 

Ağır kış koşulları geçiren bölgelerde kapalı halı sahalar müşteri memnuniyeti ve kullanım suresi acısından avantaj sağlayacaktır. Nispeten daha kısa ve hafif kıs mevsimi geçiren ancak sıcak yaz mevsimi olan bölgelerde ise açık halı sahalar daha akıllıca yatırımlardır. 

Sosyal Tesis: Halı Saha Maçı sosyal bir hadisedir ve müşterileriniz tamamı sadece spor yapmak için değil ayni zamanda sosyalleşmek için tesislerinize geleceklerdir. Bunu göz önünde bulundurarak halı sahanızın yanına yapacağınız soyalı tesis binasının soyunma odaları, duşlar ve kafeterya hatta mümkünse restoran gibi bolümler içermesi sizin tesisiniz tercih edilirliğini arttıran unsurlardır. 

İnsanlar sadece spor yapmak ve futbol oynamak için gitmezler. Maç öncesi sosyalleşmek, bir şeyler atıştırmak maç izlemek, ulusal futbol maçlarını TV’den seyretmek gibi birçok aktiviteyi de gerçekleştirirler. Bu nedenle sosyal tesisiniz halı sahanızın hem ek gelir elde etmesini sağlar hem de tercih edilirliğini artırır. 


Sentetik Çim Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Halı Saha Yatırımcılarının en çok yanılgıya düştüğü nokta sentetik cim seçimidir. Hangi çim sorusunun ne yazık ki bir tek doğru cevabi yoktur ama cevabin ortak bir noktası vardır. Oda kaliteli bir sentetik çim. Piyasada birçok çim üreticisi ve bunların doğrudan veya dolaylı olarak ürünlerini satan firmalar bulunmaktadır. Burada dikkat edilmesi gereken öncelikle kiminle muhatap olduğunuzdur. Karşınızdaki firma kim? Fabrika mi? Fabrikanın Yetkili Bayisi mi? Tali Bayi mi? Bu konuda en güvenilir firmayı bulmak uzun vadede yaşayacağınız olası problemlerin önüne geçecek ve isin sonunda muhatapsız kalmanızı engelleyecektir. Piyasada bu alanda faaliyet gösteren birçok firma vardır. Öncelikle hangi üreticinin hangi ürününü aldığınızdan emin olun, Birçok üreticinin bir çok farklı beklentiler için ürettiği farklı ürünler vardır. 

Karşınızdaki sizi doğru ve ihtiyaçlarınıza gerçek anlamda karşılayacak bir ürüne yönlendiriyor mu? Birçok halı sahanın yıllardır faaliyet gösterdiği bir bölgede yeni açmayı düşündüğünüz yeni bir tesise en eski ve en klasik cimi sadece fiyatı birkaç sent daha ucuz diye yönlendirmek, sizi ve işletmenizi daha en başından rekabet edemez bir noktaya sürükleyebilir. Kalite buradaki diğer en önemli unsurdur. Bugün ucuz diye tercih etme eğiliminde bulunduğunuz bir çimi kullanım süresi sonunda 1 yıl daha eken değiştirmenin size maliyeti en az %20 gelir kaybı ve maliyet artışı olacaktır. 

Alırken metrekarede sırf 1 Euro ucuz olduğu için 6 yıl yerine 3 yıl kullanabildiğiniz bir Sentetik çim size iki kati daha pahalıya mal olmuş demektir. Satın aldığınız urunun arkasında fabrika desteği olup olmadığını mutlaka öğrenin, Merdiven altı tabir edilen, arkasında iyi bir üretici garantisi bulunmayan ürünler sonrasında çok can sıkıcı olaylar yasamanıza sebep olabilir. 

Piyasada uzun garanti koşulları vaat eden birçok halı saha halı sunni çim markası is gerçek garanti koşullarına gelince yetkili olmayan bir firma tarafından yapılan montaj ve uygun olmayan yan malzeme gibi gerekçelerle, garantisiz kalmaktadır. tercih ettiğinizde sentetik çiminden Yan malzemesine hatta montajına varıncaya kadar komple tek muhatabınız ve tedarikçiniz olduğu için garanti noktasında açıkta kalan hiç bir şey yoktur. Önemli olan size bu güveni ve garantiyi verebilecek bir firma ile çalışmaktır. 

Gelelim Maliyetlere Hali saha yatırımında Sosyal tesis binasını ve zemin hariç tutar isek sadece sahanın metrekare maliyeti ortalama açık halı saha maliyeti 30 40 Euro  kapalı halı saha maliyeti ise 60 65 Euro arasında değişmektedir.

halı saha maliyeti

halı saha maliyeti 2014

halı saha maliyeti nedir

halı saha maliyeti 2013

halı saha maliyeti forum

hali saha maliyeti & projelendirme

halı saha maliyeti ne kadardır

halı saha maliyeti fiyatı

halı saha maliyeti 2012

halı saha maliyeti fiyat listesi

halı saha maliyeti 2016

halı saha maliyeti 2015

halı saha maliyeti hesaplama

halı saha maliyeti kaç para

halı saha maliyeti kaç tl

halı saha maliyeti ankara

halı saha maliyeti antalya

halı saha açma maliyeti

halı saha açmanın maliyeti

halı saha açmak maliyeti

halı saha açma maliyeti ne kadar

halı saha aydınlatma maliyeti

açık halı saha maliyeti

anahtar teslim halı saha maliyeti

halı saha açmanın maliyeti nedir

bir halı saha maliyeti

bir halı saha açmanın maliyeti

halı saha maliyeti fiyat

kapalı halı saha maliyeti forum

halı saha yapım maliyeti forum

futbol halı saha maliyeti

halı saha yapımı maliyeti forum

halı saha maliyeti ve fiyatları

halı saha maliyeti ne kadar forum

halı saha halı maliyeti

halı saha halısı maliyeti

halı saha maliyeti izmir

halı saha maliyeti istanbul

halı saha inşaat maliyeti

halı saha inşaatı maliyeti

halı saha işletme maliyeti

halı saha işletmeciliği maliyeti

halı saha yapımı maliyeti izmir

halı saha m2 maliyeti

kapalı halı saha maliyeti nedir

halı saha yapımı maliyeti nedir

2014 halı saha maliyeti nedir

halı saha yapım maliyeti nedir

minyatür halı saha maliyeti

800 m2 halı saha maliyeti

halı saha maliyeti ne kadar

halı saha maliyeti net

halı sahanın maliyeti ne kadar

halı saha yapım maliyeti ne kadar

halı saha kurulum maliyeti ne kadar

halı saha ortalama maliyeti

halı saha yapımı ortalama maliyeti

halı saha maliyeti ne kadar olur

standart halı saha maliyeti

sentetik çim halı saha maliyeti

suni çim halı saha maliyeti

halı saha maliyeti tl

halı saha toplam maliyeti

halı saha tesisi maliyeti

halı saha tesis maliyeti

halı saha yapımı toplam maliyeti

en ucuz halı saha maliyeti

halı saha maliyeti ve kazancı

halı saha ölçüleri ve maliyeti

halı saha yapımı ve maliyeti

halı saha yapımı ve maliyetleri

kapalı halı saha ölçüleri ve maliyeti

halı saha yapımı maliyeti

halı saha yapım maliyeti

halı saha yapmanın maliyeti

halı saha yaptırma maliyeti

halı saha yaptırmanın maliyeti

halı saha yapımı maliyeti ne kadardır

halı saha yapım maliyetleri

kapalı halı saha yapımı maliyeti

halı saha zemin maliyeti

halı saha kurulum maliyeti 2014

halı saha maliyetleri 2015

halı saha maliyetleri 2014

kapalı halı saha maliyeti 2014

kapalı halı saha maliyeti 2015

25 40 halı saha maliyeti

20*40 halı saha maliyeti

30*50 halı saha maliyeti

Halı saha yapımı

halı saha yapımı

halı saha yapımı fiyat

halı saha yapımı izmir

halı saha yapımı maliyeti forum

halı saha yapımı ankara

halı saha yapımı video

halı saha yapımı videoları

halı saha yapımı için gerekli malzemeler

halı saha yapımında kullanılan malzemeler

halı saha yapımı kayseri

halı saha yapımı fiyatı

halı saha yapımı adana

halı saha yapımı ne kadara mal olur

halı saha yapımı teknik şartnamesi

halı saha yapımı bursa

halı saha yapımı için gerekli belgeler

kapalı halı saha yapımı video

halı saha yapımı devlet desteği

halı saha yapımı diyarbakır

halı saha drenajı nasıl yapılır

halı sahada defans nasıl yapılır

halı saha yapımı gaziantep

halı saha yapan firmalar gaziantep

halı saha yapımı için ne gerekli

halı saha yapımı hibesi

halı saha yapımı için kredi

halı saha yapımı için teşvik

halı saha yapımı kaça mal olur

halı saha kadro yapma

halı sahada kalecilik nasıl yapılır

halı saha yapım maliyeti ne kadar

kapalı halı saha yapımı

halı saha yapımı fiyat listesi

halı saha yapımı maliyeti nedir

halı saha yapımı maliyetleri

halı saha yapım maliyeti

halı saha yapım maliyeti forum

halı saha maketi nasıl yapılır

halı saha yapımı ortalama maliyeti

halı saha yapım projesi

halı saha yapımı kaç para

reform halı saha yapımı

halı saha yapımı toplam maliyeti

ucuz halı saha yapımı

halı saha yapımı ve maliyeti

halı saha yapımı videosu

halı saha yapımı ve maliyetleri

halı saha yapım videoları

halı saha yapan firmalar van

halı saha yapımına teşvik varmı

vadeli halı saha yapımı

halı saha yapım yönetmeliği

halı saha zemin yapımı

minecraft halı saha yapımı 1

halı saha yapımı maliyeti 2014

minecraft halı saha yapımı 2.bölüm

halı saha yapım maliyeti 2014

halı saha yapım maliyeti 2016

halı saha yapım maliyeti 2016

image-1 image-2 image-3

E-BÜLTEN ABONELİĞİ

E-Bültene Abone Olup Kampanyalarımızdan Anında Haberdar Olabilirsiniz.